Zobacz również

Metody leczenia żylaków

Metody leczenia żylaków

Stan naczyń krwionośnych należy regularnie kontrolować, aby uniknąć powstania powikłań związanych z niewydolnością, szczególnie jeżeli znajdujemy się w grupie wysokiego ryzyka. Odpowiednio przeprowadzona diagnostyka oraz prowadzone leczenie pozwoli podjąć działania, dzięki którym unikniemy poważnych powikłań.

Nasz układ krążenia składa się z naczyń żylnych, tętniczych oraz limfatycznych, a ich prawidłowe funkcjonowanie jest potrzebne do utrzymania odpowiedniego stanu utlenowania i odżywienia tkanek. Jeżeli pojawi się u nas niewydolność żylna, może dojść do niezwykle groźnych patologii. Zadaniem żył jest tłoczenie krwi w kierunku serca, a więc wbrew sile grawitacji, jednakże, aby to było możliwe obecne w żyłach zastawki muszą być w pełni sprawne — ich zadaniem jest zapobieganie cofaniu się krwi i zaleganiu jej w naczyniach układu krwionośnego. Jeżeli niewydolność żylna utrzymuje się przez dłuższy czas, może dojść do powstania stanów zapalnych, a nawet do zakrzepicy żylnej czy owrzodzenia. Przewlekła niewydolność żylna powoduje również ciągle utrzymujące się nadciśnienie żylne, które oddziałuje m.in. na mikrokrążenie doprowadzając do jego uszkodzenia. Aby zapobiec wszelkim zaburzeniom naczyniowym, należy kontrolować stan swoich naczyń.

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u flebologa - flebolog Warszawa, który przeprowadzi wstępny wywiad, a następnie wykona badanie USG żył, dzięki któremu będzie można szczegółowo sprawdzić stan naczyń i wykluczyć wszelkie zaburzenia żylne, a także pozwoli rozpocząć wczesne leczenie — takie działanie znacznie zmniejszy ryzyko progresji zmian. Najlepszym zabiegiem ocenienia zmian morfologicznych i funkcjonalnych jest przeprowadzenie USG Doppler, a następnie wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Najpopularniejszą metodą małoinwazyjną jest zabieg skleroterapii, który jest uważany za jedną z najbardziej uznanych i przebadanych technik usuwania niewydolności naczyń żylnych. Oczywiście jedną z opcji jest zabieg laserowy związany z usuwaniem żylaków, który polega na usunięciu chorego naczynia za pomocą wiązki światła laserowego. Jeżeli chore naczynie jest trudne w usunięciu i wymaga specjalistycznej pomocy, konieczne jest przeprowadzenia klasycznej operacji.

Wszystkie komentarze (1)
Honorata

20.04.2021

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia żylaków jest skleroterapia.

Adres IP: ***.***.***.150

Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna: