Zobacz również

Choroby żylne — rodzaje i przyczyny powstawania

Choroby żylne — rodzaje i przyczyny powstawania

Choroby żylne to problem, którego nie wolno lekceważyć, ponieważ to układ krwionośny dostarcza organizmowi tlen oraz potrzebne do prawidłowego funkcjonowania składniki. Tętnice oraz żyły doprowadzają krew do naszych narządów i każdej części ciała, a następnie powraca ona z powrotem do serca. Krew musi pokonać siłę grawitacji, dlatego tak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie zastawek żylnych, jak również całego układu krwionośnego.

Jedną z najczęściej występujących chorób żylnych są żylaki, czyli powstające na kończynach dolnych nieestetyczne poszerzania żył, które powstają na skutek niewydolności zastawek żylnych. Zastawki nie domykają się do końca, dlatego krew się cofa i zalega w żyłach — wywierany jest na nie coraz większy nacisk, co doprowadza do ich dość bolesnego rozciągnięcia. Zasinienie żył oraz obrzęk są widoczne gołym okiem na częściach łydek, ud oraz pod kolanami. Nieleczenie żylaków może doprowadzić do dość groźnych powikłań, dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu żył u lekarza flebologa, który podczas wizyty wykona USG Dopplera i będzie mógł postawić odpowiednią diagnozę, a następnie wprowadzi skuteczne leczenie i profilaktykę.

W Doppler Instytut flebologii lekarze zajmują się kompleksowym leczeniem nóg pod kątem żylaków kończyn dolnych, niewydolności żylnej, wszelkich chorób tętniczych oraz patologii układów limfatycznych. W warszawskiej klinice pomoc znajdą pacjenci cierpiący na choroby żylne, ponieważ w skład zespołu wchodzą lekarze niemal wszystkich specjalności, co jest konieczne do leczenia patologii naczyniowych. Skłonność do powstawania żylaków oraz niewydolności żylnej można odziedziczyć po rodzicach lub dziadkach. Co więcej, powstawanie żylaków coraz częściej jest zależne od prowadzonego przez nas trybu życia. Na powstanie żylaków narażone są osoby, które prowadzą siedzący lub stojący tryb życia, źle się odżywiające, korzystające z używek (alkohol, papierosy), a także niezaznające odpowiedniej ilości ruchu i żyjące w nieprzemijającym stresie. Nieleczone choroby żył mogą zagrozić naszemu życiu, dlatego trzeba robić wszystko, aby im skutecznie zapobiegać.

Wszystkie komentarze (0)
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna: