Boostery kolagenu - czym się różnią od wypełniaczy?

Boostery kolagenu - czym się różnią od wypełniaczy?

Pojawiające się zmarszczki czy problemy z kondycją skóry, często powodują problem z samoakceptacją i pewnością siebie. Na szczęście wraz z rozwojem medycyny estetycznej, łatwo dostępne stały się zabiegi, które pomagają zatrzymać oznaki upływającego czasu i cieszyć się pięknym i młodym wyglądem przez bardzo długi czas. Bardzo dużą popularnością cieszą się wypełniacze i stymulatory. Często są one mylone ze sobą i błędnie określane. Jaka jest więc różnica między nimi? 

Wypełniacze, a stymulatory
Główna różnica pomiędzy wypełniaczami, a stymulatorami polega na działaniu. Wypełniacze to preparaty, których zadaniem jest uzupełnianie ubytków w tkankach. Z ich pomocą można wymodelować również określone partie twarzy lub ciała. Wypełniacze naprawiają więc skutki i objawy starzenia się skóry. Działaniem stymulatorów jest dodatkowo poprawa procesów regeneracyjnych skóry. Jak wskazuje sama nazwa, preparaty te stymulują komórki do regeneracji i odbudowy, w wyniku czego poprawia się kondycja skóry i gęstość. Ostateczny rezultat wizualny jest bardzo podobny, stąd wynika problem ze zdefiniowaniem różnic oraz mylnym nazewnictwem poszczególnych grup substancji. Wśród wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej najczęstsze zastosowanie ma kwas hialuronowy. Swoją sławę zawdzięcza głównie wszechstronnemu zastosowaniu, skuteczności i bezpieczeństwu stosowania. Zapewnia również całkowitą odwracalność w przypadku braku satysfakcjonujących rezultatów. Pacjenci i pacjentki klinik i gabinetów medycyny estetycznej cenią ten preparat również za szybkie efekty, które widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele preparatów, które działają jednocześnie wypełniająco i stymulująco na odbudowę tkanek. 

Stymulatory, czyli boostery kolagenu
Stymulatory mają za zadanie nie tylko zniwelować objawy, ale również zatrzymać przyczynę starzenia się skóry. Zmarszczki, utrata jędrności i wiotkość skóry mają bezpośrednio jedną przyczynę jaką jest utrata kolagenu. Aby przywrócić więc skórze młody wygląd, konieczna jest stymulacja komórek do wzmocnienia obecnego i produkcji nowego kolagenu. Stąd wynika nazwa tych preparatów, określanych jako boostery kolagenu. Składniki w nich zawarte pobudzają komórki skóry do procesów odnowy. Klinika Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy, w której w sposób kompleksowy można zadbać o młody i piękny wygląd, stosuje do tego celu jedne z najskuteczniejszych stymulatorów. Wśród nich można wyróżnić między innymi Crystalys, czyli preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia. Jest to materiał biologiczny, który stosowany jest ponad 20 lat w wielu dziedzinach medycyny. Występuje naturalnie w organizmie, jako składnik kości i zębów. Zawarty w tkankach pełni rolę "rusztowania" do produkcji nowego kolagenu. Preparat wykorzystywany jest głównie w zabiegach wolumetrycznych. Efekt jest bardzo naturalny, dlatego bardzo chętnie wybierają go nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kolejnym preparatem stosowanym w zabiegach jest Ellanse. Jest to wypełniacz, który stosowany jest w korekcji zmarszczek i bruzd. Dzięki swoim właściwościom stymulującym produkcję kolagenu, pozwala nie tylko likwidować oznaki starzenia, ale również walczyć z przyczyną leżącą u jego podstaw. Ellanse zapewnia stopniowy, naturalny i długotrwały efekt. Jest to bardzo bezpieczna substancja, która może utrzymywać się w skórze nawet do 4 lat. 

Wypełniacze, a stymulatory - co wybrać? 
Główna różnica poszczególnych preparatów opiera się na ich działaniu, natomiast efekt wizualny jest do siebie bardzo zbliżony. Wybór będzie zależał więc od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto skonsultować się ze specjalistą, który po zapoznaniu się z problemem pacjenta dobierze odpowiedni preparat. Warto również upewnić się, że gabinet lub klinika pracuje wyłącznie na sprawdzonych i profesjonalnych preparatach i narzędziach, jak np. MesoLogic czy IMESO Aesthetic Group. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko niepożądanych powikłań oraz upewnimy się, że zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Wszystkie komentarze (1)
Sabrina
Serdecznie polecam zabiegi w Klinice Dr Parda. Każdy pacjent taktowany jest indywidualnie i zabiegi dobierane są do potrzeb pacjenta.
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna:

Estrogeny to grupa trzech hormonów podobnyc...
Opuchnięta twarz zawsze jest niepokojącym sygna...
Otyłość jest chorobą, która wymaga odpowiedni...
Wady zgryzu diagnozuje się obecnie u ponad połow...
Łysienie jest powszechnym problemem dotyczącym o...
Z roku na rok coraz więcej osób postanawia odda...