Zobacz również

Boostery kolagenu - czym się różnią od wypełniaczy?

Boostery kolagenu - czym się różnią od wypełniaczy?

Pojawiające się zmarszczki czy problemy z kondycją skóry, często powodują problem z samoakceptacją i pewnością siebie. Na szczęście wraz z rozwojem medycyny estetycznej, łatwo dostępne stały się zabiegi, które pomagają zatrzymać oznaki upływającego czasu i cieszyć się pięknym i młodym wyglądem przez bardzo długi czas. Bardzo dużą popularnością cieszą się wypełniacze i stymulatory. Często są one mylone ze sobą i błędnie określane. Jaka jest więc różnica między nimi? 

Wypełniacze, a stymulatory
Główna różnica pomiędzy wypełniaczami, a stymulatorami polega na działaniu. Wypełniacze to preparaty, których zadaniem jest uzupełnianie ubytków w tkankach. Z ich pomocą można wymodelować również określone partie twarzy lub ciała. Wypełniacze naprawiają więc skutki i objawy starzenia się skóry.
Działaniem stymulatorów jest dodatkowo poprawa procesów regeneracyjnych skóry. Jak wskazuje sama nazwa, preparaty te stymulują komórki do regeneracji i odbudowy, w wyniku czego poprawia się kondycja skóry i gęstość. Ostateczny rezultat wizualny jest bardzo podobny, stąd wynika problem ze zdefiniowaniem różnic oraz mylnym nazewnictwem poszczególnych grup substancji. Wśród wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej najczęstsze zastosowanie ma kwas hialuronowy. Swoją sławę zawdzięcza głównie wszechstronnemu zastosowaniu, skuteczności i bezpieczeństwu stosowania.
Zapewnia również całkowitą odwracalność w przypadku braku satysfakcjonujących rezultatów. Pacjenci i pacjentki klinik i gabinetów medycyny estetycznej cenią ten preparat również za szybkie efekty, które widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele preparatów, które działają jednocześnie wypełniająco i stymulująco na odbudowę tkanek. 

Stymulatory, czyli boostery kolagenu
Stymulatory mają za zadanie nie tylko zniwelować objawy, ale również zatrzymać przyczynę starzenia się skóry. Zmarszczki, utrata jędrności i wiotkość skóry mają bezpośrednio jedną przyczynę jaką jest utrata kolagenu. Aby przywrócić więc skórze młody wygląd, konieczna jest stymulacja komórek do wzmocnienia obecnego i produkcji nowego kolagenu. Stąd wynika nazwa tych preparatów, określanych jako boostery kolagenu. Składniki w nich zawarte pobudzają komórki skóry do procesów odnowy. Klinika Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy, w której w sposób kompleksowy można zadbać o młody i piękny wygląd, stosuje do tego celu jedne z najskuteczniejszych stymulatorów.
Wśród nich można wyróżnić między innymi Crystalys, czyli preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia. Jest to materiał biologiczny, który stosowany jest ponad 20 lat w wielu dziedzinach medycyny. Występuje naturalnie w organizmie, jako składnik kości i zębów. Zawarty w tkankach pełni rolę "rusztowania" do produkcji nowego kolagenu. Preparat wykorzystywany jest głównie w zabiegach wolumetrycznych. Efekt jest bardzo naturalny, dlatego bardzo chętnie wybierają go nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kolejnym preparatem stosowanym w zabiegach jest Ellanse. Jest to wypełniacz, który stosowany jest w korekcji zmarszczek i bruzd. Dzięki swoim właściwościom stymulującym produkcję kolagenu, pozwala nie tylko likwidować oznaki starzenia, ale również walczyć z przyczyną leżącą u jego podstaw. Ellanse zapewnia stopniowy, naturalny i długotrwały efekt. Jest to bardzo bezpieczna substancja, która może utrzymywać się w skórze nawet do 4 lat. 

Wypełniacze, a stymulatory - co wybrać? 
Główna różnica poszczególnych preparatów opiera się na ich działaniu, natomiast efekt wizualny jest do siebie bardzo zbliżony. Wybór będzie zależał więc od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto skonsultować się ze specjalistą, który po zapoznaniu się z problemem pacjenta dobierze odpowiedni preparat. Warto również upewnić się, że gabinet lub klinika pracuje wyłącznie na sprawdzonych i profesjonalnych preparatach i narzędziach. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko niepożądanych powikłań oraz upewnimy się, że zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Wszystkie komentarze (3)
Jola

23.07.2020

Najważniejsze to tak jak na końcu zostało napisane, preparaty niezależnie od naszego wyboru powinny być sprawdzone i profesjonalne.

Adres IP: ***.***.**.186

Hania

22.07.2020

Stymulatory stosowane w zabiegach dają dla mnie najlepsze efekty, jednak każdą decyzję w pełni zaufania powielam lekarzom którzy się mną opiekują dlatego warto tutaj zdecydować się na poważane i renomowane miejsca.

Adres IP: ***.***.**.131

Sabrina

15.07.2019

Serdecznie polecam zabiegi w Klinice Dr Parda. Każdy pacjent taktowany jest indywidualnie i zabiegi dobierane są do potrzeb pacjenta.

Adres IP: **.***.**.111

Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna:

Inne przychodnie w Rzeszowie