USG Ortopedyczne - kiedy jest nam potrzebne?

USG Ortopedyczne - kiedy jest nam potrzebne?

Kiedy pojawia się ból jest to sygnał, że dzieje się coś niepokojącego w naszym organizmie. Najszybszą i najskuteczniejszą, a przy tym całkowicie bezpieczną metodą sprawdzenia naszego zdrowia jest Ultrasonografia czyli popularne badanie USG. Badanie USG ortopedyczne stosuje się w podejrzeniu różnego rodzaju urazów, chorób reumatoidalnych lub zwyrodnieniowych. Zazwyczaj do wykonania badania skłania ból, obrzęk lub zaczerwienie, czy uraz który się nam zdarzył. Wykonywanie badanie USG Ortopedycznego jest też obowiązkowe u dzieci w pierwszych tygodniach życia, badanie to pozwala stwierdzić lub wykluczyć dysplazję stawów biodrowych u niemowląt.

 

Na czym polega badanie USG Ortopedyczne?

Badanie USG jest metoda diagnostyczną wielu części ciała człowieka. Do obrazowania wnętrza naszego ciała używana jest fala ultradźwiękowa, akustyczna o bardzo wysokiej częstotliwości, dla człowieka niesłyszalna. Fale bezboleśnie wnikają do wnętrza człowieka i rozchodzą się, nie uszkadzając komórek i w przeciwieństwie do promieni rentgenowskich są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Ultrasonograf układa odbite fale w obrazy, dzięki czemu rejestruje kształty, co pozwala zobaczyć ewentualne odchylenia od normy.
USG jest wykonywane specjalnym aparatem zwanym ultrasonografem. Lekarz ortopeda przykłada pokrytą specjalnym żelem sondę w wyznaczone do badania miejsce, przesuwając ją tak, aby uzyskać obraz całego badanego obszaru. Badanie ultrasonografem to najskuteczniejsza metoda do wykrycia zmian więzadłowych, mięśniowych lub kostnych. Z powodu swojej powszechności, szybkości i skuteczności pozwala ukierunkować na odpowiednie leczenie oraz wykluczyć lub potwierdzić niepokojące zmiany. Na takie badanie zazwyczaj kierują lekarze pierwszego kontaktu, ortopedzi i reumatolodzy. Może to być badanie uzupełniające do tomografii komputerowej lub badania rentgenowskiego.

 

Gdzie wykonać profesjonalne badanie USG Ortopedyczne

Tych wszystkich, którzy ze względu na swoje problemy zdrowotne zastanawiają się gdzie wykonać dobre badanie ultrasonografem, warto wskazać wyposażoną w nowoczesny sprzęt pracownię USG Ortopedycznego w Rehavitae w Ostrowcu Świętokrzyskim. Doświadczeni lekarze wykonują tam profesjonalne badania u dorosłych i dzieci. Rehavitae prowadzi diagnostykę i leczenie w obrębie narządu ruchu, planowania leczenia operacyjnego, leczenia wszelkich złamań oraz zmian pourazowych w układzie kostnym , stawowym, więzadłowym, mięśniowym, nerwowym i naczyniowym. Gabinet oferuje profesjonalną pomoc ortopedyczną, oraz zabiegi pozwalające odzyskać sprawność, pozbycie się bólu i innych nieprzyjemnych dolegliwości. W Ostrowcu Świętokrzyskim dobrane metody leczenia są bardzo skuteczne i bezpieczne dla pacjentów. Do dyspozycji pacjentów są specjalistyczne konsultacje lekarskie, badanie USG u dorosłych i dzieci, badanie USG stawów biodrowych u niemowląt, punkcje pod kontrola USG, kwalifikacje do leczenia operacyjnego oraz planowanie leczenia operacyjnego, kontynuacja leczenia po zabiegach ortopedycznych, punkcje okołostawowe, iniekcje dostawowe leków, a także pomoc w doborze sprzętu ortopedycznego.

Wszystkie komentarze (1)
Michał

18.03.2019

Wszyscy, którzy ze względu na swoje problemy zdrowotne zastanawiają się gdzie wykonać dobre badanie ultrasonografem to warto wybrać się do wyposażonej w nowoczesny sprzęt pracowni USG Ortopedycznego w Rehavitae w Ostrowcu Świętokrzyskim. Doświadczeni lekarze wykonują tam profesjonalne badania u dorosłych i dzieci. Gabinet oferuje profesjonalną pomoc ortopedyczną, oraz zabiegi pozwalające odzyskać sprawność, pozbycie się bólu i innych nieprzyjemnych dolegliwości. W Ostrowcu Świętokrzyskim dobrane metody leczenia są bardzo skuteczne i bezpieczne dla pacjentów. Pacjent jest traktowany na bardzo wysokim poziomem ze wzajemnym szacunkiem. Jak najbardziej polecam

Adres IP: **.***.**.111

Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna: