Poczuj moc antyoksydantów — borówki amerykańskie

Poczuj moc antyoksydantów — borówki amerykańskie

Antyoksydanty mają wręcz zbawienny wpływ na nasz organizm, ponieważ nie tylko są głównym składnikiem diety antyrakowej, ponieważ niszczą komórki nowotworowe i chętnie są wykorzystywane w profilaktyce przeciwnowotworowej. Co więcej, antyoksydanty zbawiennie wpływają na stan naszej cery, włosów oraz twardość paznokci, dzięki czemu nie tylko dbają o nasze zdrowie, ale również o przepiękny i młody wygląd. Antyoksydacyjne właściwości znajdziemy w ogromnych nakładach w borówkach amerykańskich, które są owocami ogólnodostępnymi w Polsce zarówno w formie świeżej, jak i liofilizowanej, dzięki czemu znajdziemy je o każdej porze roku, co ułatwi nam wprowadzenie ich do codziennej diety!

Borówka amerykańska — historia
Borówka amerykańska to niewielkich rozmiarów zaokrąglony owoce o ciemnoniebieskiej barwie oraz niezwykle słodkim, a jednocześnie orzeźwiającym smaku. Oryginalnie borówka pochodzi, jak wskazuje sama nazwa z Ameryki Północnej, jednak jest ona z powodzeniem uprawiana również w Polsce, ponieważ do jej uprawy wykorzystywana jest kwaśna ziemia. Borówka amerykańska jest podobna do leśnej jagody, jednakże jest od niej nie tylko większa, ale również słodsza. Borówkę amerykańską można spożywać w formie surowej jako przekąskę lub przerobić ją na dżem, sos czy inne przetwory, dzięki czemu będziemy mogli ją wykorzystywać podczas przygotowywania deserów w zimie.

Czy są borówki liofilizowane?
Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się owoce liofilizowane, które zachowują swój pierwotny smak, kształt, aromat oraz wygląd, jednakże zyskują na chrupkiej teksturze. W wyniku liofilizacji owoce są pozbawiane wody, jednakże nie cennych właściwości odżywczych — minerałów i witamin. Na rynku dostępne są nie tylko borówki amerykańskie świeże, ale również borówki amerykańskie liofilizowane, które będziemy mogli postawić na stół w formie przekąski podczas imprezy, jak również dodać do lodów, porannej owsianki czy do sernika!

Wszystkie komentarze (0)
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna: