Metody na skuteczne zatrzymanie łysienia

Metody na skuteczne zatrzymanie łysienia

Łysienie jest powszechnym problemem dotyczącym obu płci. Proces ten może wynikać z różnych przyczyn, zależnych od indywidualnych czynników. Utrata włosów dla wielu osób jest bez wątpienia przykrą sytuacją, ponieważ stanowią one jeden z symboli atrakcyjności. Obecnie jednak łysienie można skutecznie leczyć przy pomocy wielu sprawdzonych i bezpiecznych metod.

Przyczyny utraty włosów
Przyczyn łysienia można wskazać bardzo wiele. Do najczęstszych można zaliczyć problemy genetyczne i hormonalne. Tutaj przede wszystkim można wskazać na łysienie androgenowe, które wywoływane jest przez hormon z grupy androgenów powodujący zahamowanie wzrostu włosów. Choroby związane z tarczycą czy problemy układu odpornościowego również mogą powodować problem łysienia. Dr Barbara Parda z Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Parda przyznaje, że bardzo często przychodzą do niej po poradę pacjentki, które zauważyły gwałtowną utratę włosów po ciąży. To bardzo częsta sytuacja, która ma związek ze spadkiem estrogenu po porodzie. Powodem łysienia mogą być także niektóre terapie, zwłaszcza chemioterapia i radioterapia, które często prowadzą nawet do całkowitej utraty włosów.

Jak zaradzić utracie włosów?
Łysienie można skutecznie powstrzymać, jednak warto w tym celu jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Przede wszystkim należy zacząć od właściwego zdiagnozowania przyczyny, ponieważ w niektórych przypadkach łysienie może wymagać wdrożenia odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Jeśli jednak mimo kuracji nie zauważamy efektów, możemy skorzystać z licznych metod oferowanych przez medycynę estetyczną. Szczególną popularnością cieszy się mezoterapia, czyli podanie w skórę głowy substancji odżywczych poprawiających ukrwienie, wzmacniających cebulki włosowe i powstrzymujące wypadanie włosów. Mezoterapię wykonuje się przy pomocy bardzo precyzyjnych igieł, jednak od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się również kaniule.

Często rekomendowanym zabiegiem jest również podawanie osocza bogatopłytkowego na skórę głowy, które dzięki zawartości dużej ilości komórek macierzystych i czynników wzrostu poprawia krążenie i wspomaga wzrost włosów - skoncentrowane czynniki wzrostu. Uzyskuje się je bezpośrednio z krwi pobranej od pacjenta, dzięki czemu jest preparatem o najwyższej biozgodności.

Mesologic, dostawca najwyższej jakości produktów do pozyskiwania osocza, zaleca wybór tej metody w szczególności osobom ze skórą wrażliwą, ponieważ substancja ta nie powoduje skutków ubocznych ze strony organizmu. W podobny sposób działa również liopfilling (inaczej lipotransfer), który polega na pobraniu niewielkiej ilości tłuszczu od pacjenta, który następnie z pomocą kaniuli transportowany jest na obszar skóry głowy. Metoda ta, podobnie jak osocze bogatopłytkowe nie powoduje ryzyka wystąpienia uczulenia, dlatego może być stosowana również u alergików.

Wszystkie komentarze (0)
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna: