Leczenie bólu

Leczenie bólu

Bóle mogą pojawiać się w różnych sytuacjach. Często je bagatelizujemy choć mogą świadczyć o tym, w naszym organizmie dzieje się coś złego. Zdarza się, że ból, który był zapoczątkowany przez uraz nie znika i staje się chorobą samą w sobie. Niewyleczony może doprowadzić do poważnych zaburzeń funkcji życiowych, utrudnić poruszanie się, a także wywołać depresję. Jak skutecznie można leczyć dolegliwości bólowe?

Leki przeciwbólowe
Większość z nas, aby zwalczyć ból sięga po tabletki. To sposób, który pomaga doraźnie uśmierzyć ból. Stosowane leki mogą działać na różnych poziomach. Dostępne są leki ogólne, które działają na centralny system nerwowy i leki miejscowe, działające tylko na nerwy czuciowe i włókna bólowe. Większość leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty działa krótko, dlatego nie nadaje się do leczenia bólu o charakterze przewlekłym. Jeśli ból nie ustępuje przez długi czas, należy zgłosić się do lekarza. Powinien on przede wszystkim zdiagnozować przyczynę jego powstawania. Następnie może wdrożyć odpowiednią farmakoterapię, lub inne sposoby leczenia.

Bóle narządu ruchu
Jedną z najczęstszych przyczyn bólu przewlekłego są bóle narządu ruchu. Pojawiają się nie tylko u osób starszych, ale również wśród młodych. Często dotyczą osób, które pracują fizycznie. Nie są jednak rzadkością wśród grupy osób wykonujących pracę biurową, która może spowodować trwałe zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Leczenie bólu narządu ruchu jest procesem złożonym i bardzo trudnym, zwłaszcza, gdy charakter zmian jest nieodwracalny.
Przychodnia Rehavitae zaleca takim osobom wizytę u osteopaty, czyli specjalisty od technik manualnych stosowanych w badaniu i leczeniu pacjentów. Osteopata sprawdza nie tylko odcinek, w którym występuje zjawisko bólowe, ale całe ciało pacjenta. Dzięki temu jest w stanie znaleźć przyczynę bólu i dopasować odpowiednią metodę leczenia. Wizytę u osteopaty zaleca się przede wszystkim tym osobom, u których leki przestały wykazywać skuteczność, a także każdemu, kto poszukuje bezpiecznych i mało inwazyjnych technik leczenia bólu.

Wszystkie komentarze (0)
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna: