Zobacz również

Kriolipoliza - usuwanie tłuszczu za pomocą zimna

Kriolipoliza - usuwanie tłuszczu za pomocą zimna

Dieta i aktywność fizyczna czasem nie wystarczą, aby pozbyć się problemów z nadmierną tkanką tłuszczową. Jeśli odżywiasz się zdrowo, intensywnie ćwiczysz, a mimo to w niektórych partiach ciała wciąż posiadasz zbędny tłuszcz, zabieg kriolipolizy jest dla ciebie. Co kryje się pod tą nazwą, na czym polega zabieg i czy jest bezpieczny? 

Czym jest zabieg kriolipolizy?
Krolipoliza czyli zamrażanie tłuszczu, jest nieinwazyjną metodą usuwania tkanki tłuszczowej. Pod wpływem niskiej temperatury dochodzi tzw. lipolizy, czyli rozbicia komórek tłuszczowych bez uszkadzania zdrowych tkanek. Zabieg nie zastępuje tradycyjnej liposukcji i nie jest stosowany w przypadku otyłości czy dużej nadwagi. Polecany jest zwłaszcza szczupłym osobom, które mają problem z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu w takich partiach ciała jak brzuch, uda, plecy czy podbródek. 
Zabieg wykonuje się w klinice medycyny estetycznej. Nie jest jednak potrzebne znieczulenie ogólne, ponieważ zabieg nie wiąże się z bólem. Aby jednak zapobiec odmrożeniom na skórze i zminimalizować dyskomfort pacjenta, stosuje się specjalne maty. Przy pomocy urządzenia do kriolipolizy zasysa się fałdy skóry, w których osadza się tłuszcz. Rezultat zabiegu jest zauważalny niemal natychmiast, jednak ze względu na stopniowe wydalanie komórek tłuszczowych przez organizm, pełen efekt następuje w ciągu kilku miesięcy, w zależności od zastosowanej technologii. Do wykonania tego zabiegu, podobnie jak w przypadku niemal każdej procedury z zakresu medycyny estetycznej istnieją przeciwwskazania, dlatego przed jego wykonaniem niezbędna jest konsultacja z lekarzem. 

ZLipo & ZWavePro - jeszcze większa skuteczność
ZLipo System to nowoczesna metoda kriolipolizy, która jako jedyna wykorzystuje aż 3 fazy. Dzięki temu można osiągnąć większe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu, a także zapewnić pacjentom większy komfort niż w przypadku stosowania innych urządzeń. Bezpośrednio po zabiegu stosuje się falę uderzeniową ZWave Pro, dzięki której skuteczność eliminacji komórek tłuszczowych wzrasta aż o 44 proc. Fala uderzeniowa stymuluje również produkcję kolagenu i pobudza metabolizm komórkowy skóry, dzięki czemu staje się ona napięta i gładka. W ten sposób zabieg zapewnia pełną kompleksowość, ponieważ pozbywamy się zarówno komórek tłuszczowych oraz dbamy o prawidłową elastyczność skóry, która w wyniku utraty tkanki tłuszczowej często traci objętość. Dodatkowo ZWavePro posiada certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność w leczeniu cellulitu. 
Czas trwania zabiegu ZLipo System zakończonego falą uderzeniową ZWavePro wynosi około 75 minut. Zapewnia on efekt redukcji tkanki tłuszczowej w przedziale 1-3 cm. Ostateczny rezultat jest zależny w dużej mierze od indywidualnych cech każdego pacjenta. Minusem tego zabiegu może być jedynie jego dostępność, ponieważ na rynku istnieje kilkanaście systemów do kriolipolizy i nie każdy gabinet medycyny estetycznej ma w swojej ofercie akurat tę technologię. Zabieg można wykonać między innymi w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy.

Wszystkie komentarze (2)
Krystyna
To prawda, ZLipo to absolutnie skuteczna metoda a sam zabieg trwa zaledwie ponad godzinę .
Dominika
Gdyby nie możliwości jakie oferuje nam medycyna estetyczna to nie wiem w jaki inny sposób mogłabym się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, polecam każdemu zabiegi z serii ZLipo System.
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna:

Inne przychodnie w Rzeszowie

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (14 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Niezwykle często powtarzana jest hipoteza, że ni...
Squash Rzeszów nie jest wybitnie popularnym...
Ortopedzi coraz częściej mają do czynienia z no...
Łysienie jest powszechnym problemem dotyczącym o...
Estrogeny to grupa trzech hormonów podobnyc...
Otyłość jest chorobą, która wymaga odpowiedni...