Zobacz również

Jak powinny odżywiać się przyszłe mamy?

Jak powinny odżywiać się przyszłe mamy?

Przyszła mama w celu prawidłowego rozwoju dziecka, a także jego zdrowia po narodzinach powinna szczególną uwagę zwracać na produkty, które spożywa. Hasło „jedzenie za dwoje” mija się z prawdą — przyszła mama powinna spożywać zbilansowane posiłki o stałych porach dnia. Podczas ciąży dziecko intensywnie się rozwija — kształtuje się jego metabolizm, a także cały układ pokarmowy.

Duże znaczenie ma odżywanie się mamy na przyszłe zdrowie dziecka, dlatego, jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić z zachciankami oraz prowadzeniem zbilansowanej diety, warto wybrać się do dietetyka, który przyjmuje w poradni dietetycznej i dowiedzieć się, co należy jeść, aby dziecko otrzymywało niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Sprawdź: https://www.rehavitae.pl/oferta/dietetyka.html
Na talerzu przyszłej mamy powinny znaleźć się warzywa, produkty zbożowe, mięso, nabiał, owoce, ale również zdrowe tłuszcze i wiele innych. Zapotrzebowanie kobiety w ciąży może delikatnie się zmienić, jednakże dopiero w III trymestrze ciąży będzie ono bogatsze o ok. 500 kcal. Zdrowa dieta prowadzona w ciąży pomoże przyszłej mamie wrócić do swojej pierwotnej formy po przebytym porodzie. Jeżeli zależy Ci na odzyskaniu swojej sylwetki, a także na zdrowiu maluszka, warto skorzystać z porad dobrego dietetyka, który rozpisze zapotrzebowanie kaloryczne, a także zachęci do uprawiania łagodnych form aktywności.

Dieta przyszłej mamy powinna składać się z dobrej jakości produktów o wysokim zapotrzebowaniu białkowym, węglowodanowym, a także tłuszczowym. W diecie konieczne są takie mikroskładniki jak: wapń, magnez, żelazo, cynk, witaminy A, D, C, E, B oraz kwas foliowy. Kobieta w ciąży powinna spożywać regularne posiłki, które ograniczą napady głodu oraz zachcianki na spożywanie fast foodów. Warto jeść mniejsze posiłki, jednakże częściej, dzięki takiemu działaniu można uniknąć uczucia głodu. Jeżeli koniecznie musisz sięgnąć po przekąski, wybieraj zdrowe alternatywy, np. orzechy, warzywa czy owoce.

Wszystkie komentarze (0)
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna:

Łysienie jest powszechnym problemem dotyczącym o...
Przyszła mama w celu prawidłowego rozwoju dzieck...
Opuchnięta twarz zawsze jest niepokojącym sygna...
Dieta bogatobiałkowa wbrew powszechnej opinii nie...
Badanie USG żył powinno być wykonane przez doś...
Rak piersi jest jednym z najczęściej wykrywanych...