Jak diagnozuje się żylaki?

Jak diagnozuje się żylaki?

Żylaki to poskręcane i uwypuklone żyły powierzchniowe, które są widoczne gołym okiem - najczęściej pojawiają się one u osób z obciążeniem genetycznym. Żylaki i przewlekłą niewydolność żylną coraz częściej nazywa się chorobą cywilizacyjną, ponieważ zmaga się z nimi coraz więcej osób. Żylaków można się nabawić, prowadząc siedzący lub stojący tryb życia, będąc na nieodpowiedniej diecie, jak również stosując doustną antykoncepcję hormonalną, czy prowadząc małą aktywność fizyczną. Na pojawienie się żylaków ogromny wpływ ma również nadmierne spożywanie alkoholu oraz papierosów. Wiele osób traktuje żylaki jedynie jako defekt kosmetyczny, jednakże nie wolno ich ignorować, ponieważ mogą być objawem rozwijającej się choroby, szczególnie jeżeli towarzyszy im ból i ciężkość nóg czy nawet pieczenie kończyn dolnych.

Nieleczone żylaki, jaki mają wpływ na zdrowie?
Żylaki, wobec których nie podejmuje się żadnych działań profilaktycznych lub leczenia mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia oraz dla życia człowieka. Nieleczone żylaki mogą przemienić się w trudno gojące się owrzodzenia, zespół pozakrzepowy, a także pozakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych i żył głębokich. Oczywiście równie niebezpieczne dla zdrowia jest przewlekła niewydolność żylna czy zakrzepica naczyniowa.

Jak wygląda wizyta u flebologa?
W przypadku zauważenia u siebie niepokojących objawów związanych z występowaniem żylaków warto umówić się na wizytę do lekarza flebologa, który oprócz wywiadu lekarskiego przeprowadzi nieinwazyjne badanie USG Doppler. Czym jest badanie żył efektem Dopplera? Ultrasonografia Dopplerowska nie wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania, ponieważ za pomocą fal dźwiękowych odbijających się od krwi i tkanek na monitorze zyskujemy obraz, dzięki któremu możliwe jest wykluczenie lub potwierdzenie diagnozy. Żylaki są schorzeniem, które lubi nawracać, dlatego tak ważne jest prawidłowe dobranie terapii.

Wszystkie komentarze (8)
r

30.09.2021

mam duże żyalki - wygladają jak kapusta

Adres IP: **.***.**.111

Julia

01.06.2021

Lepiej szybciej zdiagnozować żylaki i zacząć leczenie.

Adres IP: ***.***.***.214

Renia

31.05.2021

Jeśli ktoś posiada żylaki, warto wybrać się jak najszybciej do flebologa.

Adres IP: ***.***.***.214

Gosia

31.05.2021

Lepiej zacząć szybciej leczenie żylaków.

Adres IP: ***.***.***.214

Justyna

31.05.2021

Nie trzeba bać się wizyty u flebologa.

Adres IP: ***.***.***.214

Halina

31.05.2021

Nieleczone żylaki mogą prowadzić do zakrzepicy.

Adres IP: ***.***.***.214

Dagmara

31.05.2021

Miałam badanie żył efektem Dopplera i mogę polecić. Szybko zdiagnozowany problem.

Adres IP: ***.***.***.214

Gabryśka

31.05.2021

Dobry flebolog to klucz do dobrze wyleczonych żylaków.

Adres IP: ***.***.***.214

Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna:

Inne przychodnie w Rzeszowie