Cierpisz na żylaki po przyśrodkowej stronie uda i na łydce? Sprawdź jak temu zaradzić

Cierpisz na żylaki po przyśrodkowej stronie uda i na łydce? Sprawdź jak temu zaradzić

Zmiany żylakowe w obszarze przyśrodkowej strony uda i na łydce to najczęściej występujące, zmiany wynikające z niewydolności żylnej. Oprócz uwypuklonych, poskręcanych naczyń można zauważyć zmiany kolorytu skóry oraz przebarwienia. Wiele osób dotkniętych tym problemem skarży się również na uporczywe swędzenie, a także uczucie ciężkich nóg. Dlaczego to właśnie na kończynach dolnych najczęściej pojawia się problem niewydolności żył?

Dlaczego żył kończyn dolnych stają się niewydolne?
Żylaki po przyśrodkowej stronie uda i na łydkach wynikają najczęściej z niewydolności jednego z największych naczyń będących częścią układu powierzchownego, jakim jest żyła odpiszczelową. Pod wpływem różnych czynników, jej zastawki mogą ulec uszkodzeniu, przez co krew zaczyna zalegać w żyłach i napierać na ich ściany. Problem ten dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzny w różnej grupie wiekowej. Według danych statystycznych, schorzeniem objęte są najczęściej osoby z nadwagą, jednak do gabinetów flebologicznych coraz częściej pukają także pacjenci o szczupłej sylwetce. Powodem występowania patologii naczyń mogą być zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Osoby prowadzące siedzący tryb życia i mało aktywne ruchowo, są zdecydowanie bardziej narażone na ryzyko uszkodzenia zastawek.

Jak wyleczyć żylaki?
Żylaki obecnie można usunąć trzema sposobami. Pierwszym z nich jest zastosowanie metod wewnątrznaczyniowych (na przykład laseroterapii), drugą skleroterapia, a trzecią zabieg operacyjny. Wybór odpowiedniej zależy od stopnia zaawansowania problemu. Do kontaktu z lekarzem powinny skłonić każde niepokojące objawy, jakie zostaną zauważone w obszarze kończyn dolnych. Należy pamiętać, że żylaki nie stanowią wyłącznie problemu estetycznego. Dotyczą one bowiem układu krążeniowego, przez co mogą przerodzić się bardzo niebezpieczne dla zdrowia schorzenia.

Wszystkie komentarze (0)
Napisz komentarz
Twoja ocena ogólna: